TEJPOVANIE VONKAJŠEJ STRANY KOLENA Stiahnuť PDF

všetky inštrukcie | Ako odstrániť pásku

Príznaky a príčiny:

Zranenia vonkajšej strany kolena sú jedným z najčastejších zranení z opotrebovania medzi bežcami. Nepohodlie zvyčajne nastane po 10-15 minútach behu. Ak šľacha, ktorá je spojená s kolenom za účelom stabilizácie a na ohyb kĺbov, nepracuje správne, pohyb kolena je bolestivý.

Čo budete potrebovať:

2 nastrihané pásky STRENGTHTAPE

Nožnice

Jednoduchý návod na aplikáciu:

  • Zložte prvú pásku na polovicu, priečne ju rozstrihnite a s nožnicami zaoblite konce, čím vzniknú dve kratšie pásky. Zaoblenie koncov pásky zabráni skorému zachyteniu alebo odlepeniu pásky. Zohnite koleno do 90 stupňového uhla.
  • Natiahnutím pásky odstráňte ochrannú fóliu na jednej zo skrátených pások. Snažte sa nedotýkať lepiacej zložky. Jednu zo skrátených pások upevnite cez bolestivé miesto na vonkajšej strane kolena, paralelne so stehennou kosťou so 75% natiahnutím. Konce pásky prilepte bez natiahnutia.
  • Druhú zo skrátených pások upevnite cez bolestivé miesto, paralelne s holennou kosťou so 75% natiahnutím, kolmo na prvú skrátenú pásku pričom vznikne tvar “X”. Konce pásky prilepte bez natiahnutia.
  • Celú pásku pripevnite pod spodné konce tvaru “X”, pod bodom bolesti. S 25% natiahnutím prekrížte cez bod bolesti a otočte pásku smerom nahor po vonkajšej strane stehna. Opäť platí, že ukotvenie koncov pásky je bez naťahovania. Poriadne šuchajte na aktiváciu lepiacej zložky.